Uczniowie pójdą do szkół również w sobotę? Takie rzeczy tylko w Polsce


Weekend to czas, który naszym zdaniem każdy powinien spędzić w domu wraz z rodziną. Jednak realia są całkiem inne. Niektórzy pracują bez wytchnienia.

Likwidacja gimnazjów w naszym kraju przyniosła ze sobą sporo konsekwencji. Część uczniów musi dokończyć szkołę idąc ze starym programem, z którym zaczynali, a inna część musi już posiedzieć dłużej w podstawówce. W związku z tym w niektórych liceach ma miejsce istna kumulacja roczników, przez co najzwyczajniej w świecie zaczyna brakować miejsca na prowadzenie zajęć.

Większość szkół i tak już wcześniej zmuszona była do przeniesienia części uczniów na popołudniu, a co dopiero teraz. Rozwiązaniem problemu ma być uruchomienie zajęć sobotnich. Na szczęście nie będzie to miało miejsca we wszystkich liceach w całym kraju, a jedynie w kilkunastu na terenie Warszawy.

Czy jednak ten pomysł jest w ogóle zgodny z prawem? Jak najbardziej. Ministerstwo Edukacji dodaje, że realizacja zajęć sobotnich jest możliwa, ale tylko w chwili, kiedy stosunek grup do wolnych sal lekcyjnych wynosi 2 do 1.

Czy pomysł zostanie wprowadzony w życie? Jest to całkiem prawdopodobne, jednak wszystko okaże się w najbliższym czasie.