Szok w szpitalu w dużym polskim mieście. Dziecko urodziło dziecko! 


11-letnia dziewczynka w zaawansowanej ciąży trafiła do szpitala w Gdańsku, gdzie urodziła dziecko. Prokuratura prowadzi w tej sprawie śledztwo. Wiadomo, że dziewczynka zaszła w ciążę na Ukrainie.

Matka nie wiedziała o ciąży córki

18 grudnia dziewczynka źle się poczuła, więc mama zabrała ją do lekarza. Ten stwierdził, że mała pacjentka jest w zaawansowanej ciąży.

11-latka najpierw trafiła do szpitala w Starogardzie Gdańskim, skąd została przewieziona do szpitala w Gdańsku. Tam urodziła dziecko.

Lekarz, który odkrył, że 11-latka jest w ciąży, o sprawie zawiadomił policję, a ta poinformowała prokuraturę. Przesłuchano już matkę dziewczynki.

Ojcu niemowlęcia grozi do 12 lat więzienia

– Kobieta złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Będzie prowadzone śledztwo w kierunku art. 200 par. 1 Kodeksu karnego, czyli doprowadzenia do obcowania płciowego małoletniej poniżej 15 roku życia. Za ten czyn grozi od 2 do 12 lat – powiedział Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku reporterowi Polsat News.

Sprawę zbada prokuratura ukraińska

Prokuratura informuje, że dziewczynka przebywa w Polsce dopiero od września tego roku. Ten fakt, a także zeznania matki wskazują, że 11-latka zaszła w ciążę na Ukrainie. Z tego powodu śledztwo zapewne zostanie przekazane na Ukrainę.

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł Polsat News, dziewczynkę zgwałcił mężczyzna, który miał się nią opiekować.

 

/www.trojmiasto.pl