„Śnieg będziemy mieć do sierpnia”. Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów zasypane aż po dach


Niedawno pokazywaliśmy wam zdjęcie zrobione na Kasprowym Wierchu. Widać było na nim otwarte drzwi, a za nimi śnieg do połowy ich wysokości. Był to jeden z dowodów na to, że w górach zima trwa na całego i wcale nie zamierza odpuszczać.

 

 

Kasprowy Wierch zasypany przez śnieg. Zdjęcie z wnętrza obserwatorium pokazuje, jak wygląda prawdziwa zima
Ale nie tylko Kasprowy Wierch został całkowicie zasypany przez śnieg. Podobnie jest w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Tam pokrywa śnieżna sięga dachu, co doskonale widać na zdjęciu, które zostało zamieszczone na fanpage’u schroniska:

No cóż, wygląda na to, że śnieg w tym roku będziemy mieć do sierpnia. Poznajecie?

– brzmi podpis do zdjęcia całkowicie zakrytego przez śnieg budynku.

W kolejnym poście pracownicy schroniska uspokajają, żeby się o nich nie martwić. Zapewniają, że to nie pierwsza taka sytuacja i są dobrze przygotowani.

 

 

 

Czwarty stopień zagrożenia lawinowego
Ale zima w górach to nie tylko zdjęcia, które mogą wywołać zaskoczenie czy uśmiech, gdy się je ogląda. W Tatrach ogłoszony został czwarty stopień zagrożenia lawinowego. Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe apeluje, aby zrezygnować z wychodzenia w góry.

Wielu turystów utknęło w schroniskach, również w tym w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, a także w Dolinie Roztoki i nad Morskim Okiem. W piątek, 4 stycznia, ci turyści, którzy przebywali w Dolinie Pięciu Stawów, zostali ewakuowani przez TOPR śmigłowcem.