Ponad 112kg marihuany ukryte w ciężarówce z mandarynkami


Ponad 112 kilogramów marihuany zostało przechwyconych przez Centralne Biuro Śledcze Policji w Białymstoku we współpracy z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Skarbowego. Marihuana ukryta była w transporcie mandarynkami!

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej uzyskali informacje o kontrabandzie, która transportowana miała być w samochodzie ciężarowym, który porusza się droga krajową S8. Funkcjonariusze postanowili w trybie natychmiastowym sprawdzić te informacje.

Ponad 112kg marihuany ukryte w ciężarówce z mandarynkami

Funkcjonariusze CBŚP wraz z funkcjonariuszami Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego na jednym z parkingów niedaleko Zduńskiej Woli skontrolowali towar znajdujący się na przyczepie samochodu. W przeszukaniu brał również pies tropiący, przeszkolony do wykrywania środków odurzających.

W między lukami technicznymi w naczepie pies wskazał 32 czarne pakunki, w których ukryta była marihuana, która przemycana była z Hiszpanii, a docelowym punktem miała być właśnie Polska. Łącznie zabezpieczono ponad 112 kilogramów marihuany. Kierowca ciężarówki został zatrzymany.Sądu Rejonowego w Zduńskiej Woli zadecydował, aby został on tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.