Koniec z ćpunami za kółkiem. Policja ma patent jak wyłapać wszystkich naćpanych kierowców…


Mundurowi z chorzowskiej komendy zatrzymali młodego mężczyznę, który kierował swoim audi pod wpływem narkotyków. Jak się okazało, był to dopiero początek jego problemów. W samochodzie policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować prawie 400 porcji dilerskich. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

 

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego chorzowskiej komendy, w trakcie prowadzenia działań ukierunkowanych przeciwko kierowcom, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu czy też narkotyków, zatrzymali do kontroli kierowcę audi. Od początku wzbudził on ich podejrzenie, że może być pod wpływem alkoholu, jednakże badanie alcosensorem dało wynik negatywny. Wówczas mundurowi użyli urządzenia DrugRead.

Wynik testu nie pozostawił wątpliwości, że 26-latek jest pod wpływem amfetaminy. To jednak nie był koniec jego problemów. W audi mężczyzny policjanci znaleźli amfetaminę, z której można było przygotować 400 porcji dilerskich, wagę, woreczki strunowe oraz prawie 3,5 tys. zł.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty i decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

DrugRead to profesjonalne urządzenie elektroniczne przeznaczone do analizy wyników paskowych narkotesterów na ślinę. Od kierującego poddanego badaniu pobrana jest ślina przy pomocy narkotestera DrugWipe, po czym umieszcza pobrany materiał w urządzeniu do optometrycznej analizy. Wynik badania jest znany już po ośmiu minutach. Głównym atutem urządzenia jest jego mobilność.