Kolęda 2019. Proboszcz „pokornie prosi o zwiększenie ofiary o 50 zł”. A rodziny zamożne o 100 zł


Na stronie internetowej parafii św. Antoniego Padewskiego możemy znaleźć informację, która raczej nie powinna tam być. Ks. proboszcz kieruje ją do parafian aby zwiększyli ofiarę o 50 zł, a ci zamożniejsi o 100 zł.

Informacja umieszczona została w związku z rozpoczynającą się kolędą. Proboszcz parafii prosi o wyższe datki, gdyż chce budować większy parking dla wiernych.

– Tradycyjnie, prosimy wiernych przy kolędzie o złożenie ofiary na potrzeby parafii. Jak w latach ubiegłych ksiądz proboszcz nie wyznacza wysokości składki, liczy na zrozumienie konieczności wydatków, a także o gospodarnym ich spożytkowaniem. W roku 2019 chcemy wykonać większy parking dla wiernych przyjeżdżających do kościoła. Chcemy wykonać to w ciągu jednego roku. To drogi i ambitny plan. Ks. proboszcz pokornie prosi o zwiększenie ofiary, o 50 zł w porównaniu z ubiegłym rokiem. A rodziny, które czują się zamożne o 100 zł – czytamy w zamieszczonych na stronie ogłoszeniach parafialnych.

W ogłoszeniach napisano także, że „kolęda winna być religijnym przeżyciem dla całej rodziny, stąd gorąca prośba, aby na niej byli wszyscy domownicy. Raz w roku każdy może postarać się, aby w tym dniu być obecnym z całą rodziną”.