Jurek! Do końca świata! Obiecałeś! Gorący apel internautów…


Jerzy Owsiak złożył rezygnację, podjął decyzję o opuszczeniu WOŚP. Wszyscy, którzy wspierali Orkiestrę mają nadzieję, że Owsiak zmieni decyzję i dotrzyma słowa, że WOŚP będzie trwał do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

 

 

– Składam rezygnację z prezesa zarządu fundacji WOŚP. Fundacja będzie funkcjonowała, ale być może moja decyzja pohamuje tych, którzy nawet dzisiaj napisali obrzydliwe słowa w moim kierunku. Mówiłem o tym, że ta nienawiść w kierunku moim i fundacji grzeje od 25 lat. Od 25 lat staczam boje z ludźmi, którzy również mi grożą. Policja i wymiar sprawiedliwości nic z tym nie robią – oświadczył Owsiak po usłyszeniu informacji o śmierci Pawła Adamowicza.

– Jurek, nie możesz brać na siebie tego, co się wydarzyło. Hejt, nienawiść i groźby, z którymi walczysz od tylu lat, nie ustaną z powodu Twojego ustąpienia – prosiła Owsiaka na antenie TVN 24 szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska. Do Owsiaka w tej sprawie apelował również burmistrz warszawskich Bielan Grzegorz Pietruczuk.

Komentarze czytelników Wirtualnej Polski były utrzymane w podobnym tonie. Próby przekonania byłego już szefa WOŚP do powrotu przeplatały się ze smutkiem, spowodowanym tragicznymi wydarzeniami z Gdańska. „Nie powinien tego robić, jest wzorem do naśladowania, robi tyle dobrego. Polska stała się smutnym państwem… to takie przykre” – pisze jeden z użytkowników.

 

 

 

Internauci przekonują Owsiaka, że jego rezygnacja będzie aktem kapitulacji dobra i zwycięstwem zła. Jednocześnie podkreślają, że w ten sposób szef WOŚP spełni życzenie swoich przeciwników. „Absolutnie nie można rezygnować. Nie można się przejmować i dać pokonać przemocy, nienawiści i głupocie. Trzeba działać wbrew temu złu. Bo już zupełnie stracimy nadzieję na normalność” – czytamy pod jednym z artykułów nt. rezygnacji Owsiaka.

„Zrób to dla Adamowicza”
Chociaż mówi się, że nie ma ludzi niezastąpionych, wielu internautów twierdzi, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy nie będzie tą samą organizacją bez Owsiaka. Niektórzy nie wyobrażają sobie innego lidera WOŚP. „Jurek! „Do końca świata i o jeden dzień dłużej”! Obiecałeś. Orkiestra ma tylko jednego dyrygenta! Tylko Ty nim możesz być. Nie daj nienawistnym gnojom satysfakcji. Tyle dobra jeszcze możesz zrobić. Jak nie Ty, to kto?” – pisze nasz internauta.

Niektórzy komentujący akceptują decyzję Owsiaka, ale nie mogą się z nią pogodzić. „Jurku, nie zostawimy tak WOŚP, zbyt wiele jej zawdzięczamy. Rozumiem Twoją decyzję, ale płaczę. Dla mnie skończyła się pewna era…” – pisze Ewelina z Lublina.

 

 

Nie brakuje również osób, które twierdzą, że Jerzy Owsiak powinien kontynuować swoje dzieło, również dlatego, by uczcić pamięć prezydenta Adamowicza, który od lat był zapalonym wolontariuszem Orkiestry. „Jurek – nie rezygnuj z tej funkcji! Ludzie Cię potrzebują! Ci źli wygrają, jeśli zrezygnujesz. Zrób to dla nas i dla Adamowicza” – czytamy.