500+ zostanie odebrane bezrobotnym? Własnie padł taki pomysł


Już niebawem niepracujące matki zostaną pozbawione pieniędzy z programu 500+.

Były lider Nowoczesnej rodziny wywołał w ostatnim czasie prawdziwą burzę. W swojej wypowiedzi w audycji radia RMF FM zdradził pomysł pozbawienia bezrobotnych dodatku 500+. Według niego niepracujący rodzice nie powinni otrzymywać wsparcia finansowego od państwa, żeby nie promować dezaktywizacji zawodowej.

Słowa Petru
Zauważmy, że program ma wiele niesprawiedliwości – choćby taką, że pierwsze dziecko nie dostaje, a osoby zamożne dostają. W wielu przypadkach osób zamożnych – one nawet nie zauważają tej wpłaty na konto. Mamy osoby biedne, niezamożne, które mając jedno dziecko 500 plus nie dostają. Prosta sprawa – nie finansujemy tych, którzy więcej zarabiają. Nie dostają 500 plus i te środki można np. przeznaczyć na pierwsze dziecko. Ważnym jest też to, żeby nie było sytuacji, w której ludzie z powodu 500 plus przestają pracować – szczególnie kobiety, bo za 5, 10 lat będą chciały wrócić na rynek pracy i nikt ich nie będzie chciał. 500 plus musi iść do tych, którzy są aktywni zawodowo – mówił Petru

W swojej wypowiedzi odniósł się również do Platformy Obywatelskiej, która według niego praktycznie niczym nie różni się od PiSu.

Patrzą, co jest popularne. Im się wydaje, że z PiS-em wygrają tymi samymi hasłami co PiS. Tak nie jest. Jeżeli mówią o dodatkowym 500 plus – przepraszam bardzo, trzeba na to mieć pieniądze – stwierdził Petru

Polityk nawiązał również do pieniędzy na wyprawkę szkolną, czyli tzw. 300+. Twierdzi, że te środki powinny być wykorzystane do innych celów.

Wolałbym pieniądze na 300 plus przeznaczyć dla policjantów

Dodał także, że podniósłby wiek emerytalny, bo świadczenia dla „młodych emerytów” będą zbyt niskie.

Zgadzacie się z jego poglądami?